Foto: se svolením Bluesky

Alternativa Twitteru Bluesky je nově dostupná i pro Android

Bluesky, decentralizovaná alternativa Twitteru podporovaná Jackem Dorseym, se nyní dostala na Android. Tento krok následuje po vydání aplikace pro iOS koncem února. Nicméně stále je podmínkou přístupu ke službě zápis na čekací listinu nebo získání zvacího kódu od přítele.

V současné době má Bluesky řadu omezení. Protože se prozatím jedná o malou komunitu, zpravidla není možné sledovat stejné lidi jako na jiných sociálních sítích. Stále také chybí některé důležité funkce, jako jsou například přímé zprávy. Přestože v současné době se na platformě nachází asi jen 25 000 uživatelů, jejich počet se rychle zvyšuje. Dílem je to dáno velmi vstřícným a pozitivním prostředím, které se uživatelé snaží na síti udržovat. Pro řadu lidí tak jde zatím o nejlepší klon Twitteru, který má do budoucna velký potenciál.

Bluesky také pochopitelně těží ze stále se zhoršujícího Twitteru, jehož vyhlídky od převzetí Elonem Muskem nejsou zrovna růžové. Kvůli změnám odcházejí nejen inzerenti, ale i samotní uživatelé.

Pokud byste si chtěli novou platformu vyzkoušet, nejlepší cesta, jak toho dosáhnout, je zapsat se na čekací listinu na této stránce.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.