Foto: Wikimedia

ESRB chce skenovat obličeje hráčů, aby ověřila jejich věk

Rada pro hodnocení zábavního softwaru (ESRB) žádá FTC o souhlas se zavedením technologie pro odhadování věku pomocím skenů obličeje, aby zabránila dětem obcházet rodičovskou kontrolu. Pokud bude tato žádost prosazena, budou si děti a jejich rodiče možná muset zvyknout na pořizování selfie při registraci do her.

Navrhovaný systém by využíval technologii porovnávání věku obličeje podobnou technologii rozpoznávání obličeje, která odhaduje věk osoby na základě specifických detailů v jejím obličeji. V případě schválení by systém zcela nenahradil jiné metody ověřování, ale sloužil by spíše jako doplňková metoda ověřování.

ESRB zdůraznila svůj závazek k ochraně soukromí v souvislosti s touto technologií. Mluvčí společnosti uvedl, že nástroj nebude ukládat snímky obličeje po jejich naskenování a že skener nelze použít k potvrzení totožnosti uživatelů. Vše bude fungovat tak, že pokud se bude chtít uživatel zaregistrovat do nové služby a je mladší 13 let, bude vyzván, aby poskytl e-mailovou adresu svého rodiče, ten poté obdrží e-mail a bude mít možnost udělit souhlas s vytvořením účtu dítěte.

Uživatelé, kteří se zapojí do systému ověřování obličeje, budou požádáni o zaslání aktuální selfie fotografie, která bude následně převedena na soubor čísel a porovnána s databází. Uživatelé pak obdrží výsledek ano/ne na základě určení jejich věku systémem. Navrhované nástroje umožňují uživatelům předkládat pouze živé fotografie, což je způsob, jak se chránit před dětmi, které by se mohly pokusit obejít věkovou hranici tím, že předloží fotografii svých rodičů. Podle odhadů aplikaci potrvá proces ověření v průměru jen asi jednu sekundu.

Mluvčí ESRB uvedl, že doporučil stanovit věkovou hranici 25 let, aby se zabránilo tomu, že se za rodiče budou vydávat teenageři nebo starší děti.

Zdroj: gizmodo.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.