Experimentální verze hračky Tamagotchi obsahuje alkoholový tester a opijí se svým majitelem

Hračka Tamagotchi oslaví v letošním roce své 23. narozeniny a přesto že její největší sláva je za zenitem a technologické možnosti dávno překonány, má stále své fanoušky. Hračka, která na přelomu tisíciletí pobláznila miliony dětí po celém světě se nyní dočkala nové a poněkud překvapivé verze.

Na první pohled vypadá nové Tamagotchi má podobně jako jeho předchůdci  malý monochromatický displej s nízkým rozlišením a tři ovládací tlačítka. Jeho výbavu doplňuje navíc analyzátor dechu, který dokáže rozpoznat míru přítomnosti alkoholu. Jedná se vlastně o klasický elektronicky alkoholový tester.

Jméno, této hračky je Yopparatchi, podle japonského výrazu označujícího opilce a jedná se vlastně o virtuálního kamaráda na párty. Po každém vypitém drinku stačí na hračku dýchnout a ta přidá zvířátku další nápoj. S postupnou opilostí se nálada zvířátka, nic se však nesmí přehnat. Pokud to dotyčný s alkoholem přežene, udělá se špatně i jeho virtuálnímu kamarádovi. Naopak pokud dlouho nedostane drink, vyžaduje kávu.

Během dne nevyžaduje Yopparatchi žádnou péči, nepíská a nemůže umřít. Kromě společného dovádění na párty vyžaduje pouze jednoduchý úklid obrazovky, pokud to společně s vámi přežene s alkoholem a pozvrací se. Během kocoviny pak chce několikrát pohladit, aby mu bylo lépe.

Pro své tvůrce je Yopparatchi experimentálním projektem, který nechtějí dát do sériové výroby a to hned ze dvou důvodů. Obávají se, aby se hračka nedostala do rukou dětí a také nechtějí zbytečně nabádat dospělé k alkoholismu.

Zdroj: mtngods.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.