Zdroj: wikipedia.org

Facebook Messenger získává novou funkci sdílení obrazovky v rámci videohovorů

Sdílení obrazovky vlastního zařízení s ostatními uživateli patří mezi základní funkce všech aplikací určených pro pořádání videokonferencí. V aplikacích sloužících pro osobní videohovory ale příliš časté nejsou. Facebook se však nyní rozhodl situaci změnit a do nejnovější aktualizace oblíbené aplikace Messenger tuto možnost přidal.

Novinka byla již několik měsíců v beta testování a nyní dochází k jejímu zavádění pro všechny uživatele. Funkce je prozatím dostupná jak pro videohovory probíhající pouze mezi dvěma lidmi, tak i pro skupinové hovory čítající až 8 osob. V rámci Messenger Rooms je dokonce možné obrazovku sdílet až s 16 uživateli. Facebook přitom časem plánuje počet navýšit až na neuvěřitelných 50 uživatelů. Společnost věří, že novinka pomůže k ještě užšímu propojení přátel a rodin.

Sdílet obrazovku je snadné. V rámci aplikace Facebook Messenger stačí vybrat z panelu nabídky možnost „Sdílet obrazovku“, poté je nutné tuto volbu ještě několikrát potvrdit. Sdílení lze přitom využití v řadě situací. Hodí se například ve chvílích, kdy se chce uživatel se svými přáteli pochlubit novými fotografiemi (a nechce je posílat), lze také sdílet konkrétní recept na webu, nabídku e-shopů nebo příspěvky na sociálních sítích. Funkce se hodí ale i tehdy, pokud se například na zařízení vyskytne nějaký technický problém, a druhá strana tak může pomocí sdílené obrazovky daleko lépe poradit.

Nová funkce je v dostupná po aktualizaci na nejnovější verzi aplikace Facebook Messenger. Určena je pro všechna zařízení s iOS a s Androidem.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.