Zdroj: Unsplash.com

Facebook najme v EU 10 000 lidí na budování prostoru Metaverse

Plány společnosti Facebook na vybudování systému Metaverse nabírají reálné obrysy. Provozovatel největší sociální sítě oznámil, že v Evropské unii najme 10 000 nových pracovníků, jejichž úkolem bude právě vývoj této platformy. Metaverse by se měl stát obdobou sociální sítě pro prostředí VR. Podle svých tvůrců by se měl stát prostorem, kde mohou lidé hrát, pracovat a komunikovat ve virtuálním prostředí primárně s využitím VR brýlí.

„Metaverse má potenciál pomoci odemknout přístup k novým kreativním, sociálním a ekonomickým příležitostem. A Evropané ji budou formovat hned od začátku,“ uvedl Facebook v příspěvku na blogu. Nová pracovní místa, která budou vytvářena v průběhu příštích pěti let, budou zahrnovat mimo jiné i „vysoce specializované inženýry“. Facebook uvádí, že expanze na evropský pracovní trh přináší společnosti kontakt s novými talenty a také přístup prestižním univerzitám a jejich studentům.

Virtuální prostor Metaverse se v současnosti řadí k prioritám Facebooku. Vývoj funkcí a možností, které novinka přinese zřejmě nebude překotný a sami autoři uvádí, že jsou si vědomi toho, že ji nepostaví přes noc jedna společnost.

Objevily se i kritické hlasy, které upozorňují na to, že současné dění kolem Metaverse může být pouze kouřovou clonou, jež má překrýt problémy společnosti Facebook. Ty se týkají jak technologických výpadků, tak především samotného fungování společnosti a možné nefunkčnosti kontrolních mechanismů.

Zdroj: bbc.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.