Foto: Unsplash

Facebook po necelém roce ukončuje provoz své podcastové platformy

Facebook ukončuje provoz své platformy pro podcasty necelý rok po jejím spuštění. Tvůrci nebudou moci od tohoto týdne do služby nahrávat nové pořady a 3. června bude platforma uzavřena úplně, informuje agentura Bloomberg News.

Tento krok je součástí snahy společnosti Meta o přehodnocení audio produktů nabízených na Facebooku. Společnost společně s tím uzavírá webové huby Soundbites a Audio a funkci živého vysílání Live Audio Rooms začlení nově do Facebook Live. Mluvčí Facebooku Adelaide Coronadová sdělila serveru The Verge, že tyto změny „zjednoduší“ nabídku audio služeb společnosti.

„Po roce učení a iterací v oblasti audio služeb jsme se rozhodli zjednodušit naši sadu audio nástrojů na Facebooku,“ řekla Coronadová. „Neustále vyhodnocujeme funkce, které uživatelům nabízíme, abychom se mohli zaměřit na ty nejsmysluplnější z nich.“

Tato zpráva není zcela nečekaná, neboť trh s audio službami byl v letech 2020 a 2021 velmi dynamický: zavedené společnosti jako SiriusXM a Amazon skupovaly podcastové sítě a nově vzniklá aplikace Clubhouse byla na krátkou dobu oceněna na 4 miliardy dolarů. Není proto překvapením, že svou vlastní podcastovou službu chtěl zprovoznit i Facebook. Nyní, po roce experimentování, však společnost zřejmě došla k závěru, že se na tomto velmi kompetitivním trhu nedokáže prosadit.

Zdroj: www.theverge.com, www.bloomberg.com