Foto: Unsplash

Facebook poprvé v historii vykázal pokles příjmů

Facebook za druhé čtvrtletí ohlásil historicky první roční pokles příjmů. Konkrétně o 1 % na 28,8 miliardy dolarů. Zároveň společnost předpověděla, že ve třetím čtvrtletí by mohl růst klesnout ještě více. Celkový zisk její mateřské společnosti Meta klesl o 36 % na 6,7 miliardy dolarů. Také divize Reality Labs, která je zodpovědná za budování metaverza Marka Zuckerberga, prodělala ve čtvrtletí 2,8 miliardy dolarů.

Přestože byl první historický pokles tržeb Facebooku očekávatelný, jde o potvrzení toho, jak náročným se podnikání společnosti Meta stalo. Potíže Meta zaznamenala zejména, co se týče příjmů z reklamy. Nynější rychle zpomalující ekonomika způsobila, že inzerenti omezili své výdaje.

Meta ve snaze konkurovat TikToku mění architekturu Facebooku a Instagramu tak, že klade důraz na krátká videa a doporučované příspěvky. Zuckerberg uvedl, že procento obsahu, který lidé na Facebooku a Instagramu vidí a který pochází z účtů, jež nesledují, se příští rok více než zdvojnásobí. Za tímto účelem je nutné vytvořit umělou inteligenci, která je velmi nákladná.

Přestože podobně jako u Spotify příjmy společnosti Meta klesají, podařilo se jí zvýšit počet denních uživatelů Facebooku o 3 % na 1,97 miliardy, což přineslo zvrat ve znepokojivém odlivu uživatelů, který bylo možné sledovat před několika čtvrtletími. Facebook, Messenger, Instagram a WhatsApp nyní denně používá 2,88 miliardy uživatelů, což je o 4 % více než před rokem.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.