Foto: Pxhere

Facebook spustil audio centrum pro podcasty a audio místnosti ve stylu Clubhouse

Facebook v poslední době rozšiřuje své služby výrazněji také v oblasti audia. Nyní jednotlivé zvukové funkce spojil dohromady a vytvořil centrum pro podcasty, krátké audio klipy a živé audio místnosti. Toto centrum je již nyní dostupné pro uživatele starší 18 let prozatím však pouze v USA.

Původně Facebook představil funkci živých audio místností (tedy konkurenta populární sítě Clubhouse či Twitter Spaces) již v červenci letošního roku. Každopádně nyní mohou do audio místností vstupovat uživatelé z celého světa (nikoli pouze z USA). Tohoto formátu budou moci využívat také všechny skupiny na Facebooku.

Společnost v současné době testuje možnost použití i na zařízeních s Androidem (prozatím byla funkce omezena pouze na iOS), novinka však bude dostupná i na PC.

Další audio funkce – krátké zvukové klipy Soundbites – je však stále ve fázi beta. Každopádně Facebook ji hodlá uvést do provozu na území USA již v několika příštích týdnech. Později by se novinka měla rozšířit také do dalších oblastí světa.

Kromě těchto společnost pracuje také na opatřeních, která by pomohla s označováním škodlivého obsahu v rámci audio funkcí, a to tak, aby nedocházelo k porušování pravidel komunity. Nejen současná kauza, ale historie této sociální platformy totiž poukazuje na to, že jde o živnou půdu pro dezinformace.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.