Foto: se svolením Bethesda

Fallout 4 se v příštím roce dočká bezplatného upgradu

Přestože se vydání hry Fallout 5 ještě ani zdaleka neblíží, Bethesda fanouškům této série přesto přináší dobré zprávy. Společnost totiž uvedla, že Fallout 4 z roku 2015 se v průběhu příštího roku dočká bezplatného next-gen upgradu pro PS5, Xbox Series X/S a PC. Aktualizace přinese podporu vyššího počtu snímků za sekundu, plnohodnotnou podporu rozlišení 4K, opravu bugů a bonusový (i když zatím blíže nespecifikovaný) obsah Creation Clubu.

Není to poprvé, co Bethesda vyšperkovala vizuální stránku Falloutu 4. Aktualizace pro Xbox One X přinesla rozlišení 4K, ale pouze při 30 snímcích za sekundu. V loňském roce společnost využila funkci FPS Boost na konzolích Xbox řady X a S, která umožnila hraní v 60 FPS, ale rozlišení omezila pouze na 1080p. Není sice jasné, jakých vylepšení se přesně dočkáme tentokrát, ale doufáme, že nyní bude kompromisů méně.

Nicméně strategie Bethesdy je jasná. Stejně jako v případě patche pro Zaklínače 3 od CD Projekt Red jde o snahu udržet zájem o starou hru, zatímco pokračují práce na dlouho očekávaném pokračování. Přestože tento krok prodeje pravděpodobně nepodpoří, mohl by Fallout 4 (a do jisté míry i Fallout 76) udržet v myslích hráčů do doby, než vyjde nové vydání. A když už nic jiného, jde o další způsob, jak si připomenout 25. výročí série.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.