Filmový Detective Pikachu vypadá skvěle, fanoušci pokémonů jsou však skeptičtí

Filmy natočené na motivy počítačových her nebývají příliš úspěšné. Až na výjimky, jako je třeba Resident Evil nebo poslední zpracování dobrodružství Lary Croft, spadají spíše do průměru až podprůměru. Je to dané tím, že málokdy dokáží přinést něco navíc, co počítačové hry nenabízejí.

Chystaný film Detective Pikachu by podle prvních náznaků mohl být výjimkou. Nezpracovává totiž kanonický titul série Pokemon, ale nechává se volně inspirovat titulem, který vyšel na konzoli Nintendo 3Ds. Svět pokémonu obohacuje tím, že nejznámějšího pokémona Pikachu nechává promluvit (a to více než jen symbolické „Pika pika“). Ovšem rozumí mu pouze hlavní hrdina a skrz něj i hráč respektive divák.

Podle prvního traileru, který se dnes objevil a ihned dobyl prostor sociálních sítí, se bude částečně jednat o bromanci (parťácký film, ve které vzájemně interagují a doplňují se hlavní dvojice hrdinů). Chybět zřejmě nebude ani detektivní zápletka jak naznačuje samotný titul. Pikachu přitom dabuje Ryan Reynolds, představitel populárního drsňáka Deadpoola, který nejde pro černý humor daleko. Film by si díky tomu mohli užít jak děti tak dospělí.

Samostatnou kategorií je potom technická stránka, která na první pohled vypadá naprosto skvostně a na samotném Pikachu můžeme sledovat každý chloupek na srsti, stejně tak další pokémoni vypadají velmi uvěřitelně a opravdově.

Fanoušci Pokémonu jsou spíše skeptičtí, podle nich působí trailer až hororově a přílišná realističnost mu spíše škodí. Jestli bude mít film úspěch, se ukáže na začátku května, kdy bude mít Detective Pikachu svoji premiéru.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.