Foto: se svolením EA

Finále Apex Legends nabourali hackeři, muselo být zrušeno

Severoamerický finálový turnaj Apex Legends musel být odložen poté, co se do zápasů nabourali hackeři a hráče vybavili cheaty. Na snímcích ze hry, které jsou k dispozici na Twitchi, hackeři umožnili hráčům vidět polohu soupeře, zatímco jeden z hráčů (konkrétně ImperialHal) od nich dokonce získal aimbot, který uměle zlepšoval míření.

Podvádění je pro EA trvalým a velkým problémem. Hráči navíc tvrdí, že společnost pro jeho zmírnění dělá jen minimum. Na diskusní stránce EA tak můžeme číst například: „Kdyby EA blokovala všechny podvodníky, nezbylo by dost hráčů, kteří by hru mohli hrát.“ Mezi další opakující se stížnosti rozhořčených hráčů patří kritika společnosti, která se podle nich zaměřuje více na vlastní zisky než na herní zážitky, což dokládá například zvýšení ceny skinů.

Kromě toho EA na konci února propustila pět procent svých zaměstnanců, tedy asi 650 lidí. Dále byla zrušena práce na nové střílečce z pohledu první osoby Star Wars od společnosti Respawn. Generální ředitel Andrew Wilson tehdy zaměstnancům sdělil, že EA tento krok učinila proto, aby zefektivnila činnost společnosti, což by mělo hráčům přinést ještě lepší zážitky ze hry.

Nový termín severoamerického finále hry Apex Legends prozatím nebyl oznámen. Než se tak ale stane, musí společnosti EA a Respawn zablokovat přístup hackerům a vymyslet, jak znovu otevřít kvalifikaci, aniž by riskovaly další hackerské útoky.

Zdroj: engadget.com