Foto: se svolením Flickr

Flickr přidal kategorii virtuální fotografie

Oblíbený web pro sdílení fotografií Flickr přidal novou kategorii – virtuální fotografii. Tato kategorie bude obsahovat snímky pořízené ve videohrách, uživatelé tak budou nově moci mnohem snáze najít a kategorizovat tento typ obrázků.

Dříve platforma nabízela pouze tři kategorie obsahu: fotografie, ilustrace a umění a snímky obrazovky. Společnost nicméně uvedla, že právě třetí z nich neodpovídala potřebám jedné z nejrychleji rostoucích oblastí, a proto se rozhodla přistoupit ke změně.

„Pomocí filtrů můžete omezit výsledky vyhledávání podle svého zaměření,“ vysvětlil Flickr v příspěvku na blogu. „Například virtuální fotografové budou moci při vyhledávání filtrovat podle ‚virtuální fotografie‘, pokud chtějí vidět pouze tento typ snímků, přičemž se vyhnou reálné fotografii nebo jinému umění a ilustracím.“

Přidání tohoto typu kategorie je jen potvrzením toho, jak populární se virtuální fotografie v poslední době stala. Jsme ve fázi, kdy je většina her buď přímo dodávána s fotografickým režimem již při uvedení na trh, nebo je tato funkce přidána po vydání. Mnoho vývojářů také začalo často sdílet nejlepší záběry ze svých hráčských komunit. Například Hideo Kojima téměř každý týden retweetuje obrázky z fotorežimu Death Stranding, podobně postupují i studia jako CD Projekt Red a Guerrilla Games.

Sdílení záběrů pořízených přímo hráči pomáhá posílit herní komunitu a zároveň je motivací pro pořizování vlastních záběrů.

Zdroj: engadget.com