Fortnite kopíruje Apex Legends, příští týden přidá mechaniku respawnování

Přijít na trh moderních multiplayerových akčních her s originálním a úplně původním prvkem je složité, možná téměř nemožné. S trochou nadsázky by se dalo říci, že nejúspěšnější hra bude ta, která dokáže známé stavební kameny nejlépe sestavit dohromady a vzájemně vyvážit. Své o tom vědí i vývojáři a vydavatelé hry Apex Legends, jimž se podařilo doslova ze dne na den přepsat mapu herního světa.

Podobnou strategii zvolili i autoři hry Fortnite, kteří do svého titulu, jenž se v současnosti pyšní statusem nejpopulárnější hry světa, postupně přidávali populární mechaniky, které byly úspěšné v jiných hrách. (I samotný nejpopulárnější mód Battle Royal přibyl do hry až po jejím vydání a spekuluje se o tom, že se tak stalo díky popularitě konkurenčního PUBG.)

Studio Epic neváhá v nasávání nových podnětů a populárních prvků do své hry pokračovat i nadále. Nejnovějším přírůstkem by se měla stát speciální dodávka, jejíž přítomnost mění jedno ze základních pravidel hry, umožní totiž oživení mrtvých spolubojovníků. Jedná se o funkci, kterou se podařilo do žánru Battle Royale implantovat právě Apex Legends.

Tento mechanismus zmírní frustraci z vyřazení z boje a udrží pozornost hráčů déle. Jednoduše se vyplatí sledovat počínání zbytku týmu, kdyby se jim podařilo spoluhráče oživit. A jak bude přesně mechanismus vypadat? Spoluhráči získají z těla mrtvého kolegy jeho kartu a tu následně musí donést do speciální dodávky, v níž dojde k jeho oživení. Pochopitelně budou tyto činnosti stát nějaký čas, během nějž bude hráč nehybný a bude tedy snadným cílem pro útok nepřátel.

Nová mechanika by se podle vyjádření studia Epic měla objevit už příští týden. Jedná se už o druhou mechaniku, kterou Epic od studia Respawn Entertainment převzal. První byl systém komunikace prostřednictvím označování okolí.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.