Fotografie skutečného prototypu Xboxu Series X unikly na internet

Na twitterovém účtu „Doug – XBOX SERIES X“ byly zveřejněny fotografie nejnovější herní konzole od Microsoftu, Xbox Series X. Přestože můžeme spekulovat o jejich pravosti, podle všeho se zdá, že půjde o reálné zachycení funkčního prototypu této herní konzole.

Z uniklých obrázků můžeme každopádně vyčíst, že svým vzhledem se Xbox Series X nijak neliší od již dříve zveřejněného oficiálního vyobrazení.

Na přední straně se nachází disková mechanika pro přehrávání videoher na CD, DVD nebo Blue-ray discích. V levém dolním rohu najdeme jeden USB port typu A a malé tlačítko. Na zadní straně disponuje konzole dvěma dalšími USB porty (A a S/PDIF), ethernetovým portem, HDMI, optickým audio vstupem, zástrčkou pro napájení a dlouhým obdélníkovým portem, který bude sloužit nejspíš k diagnostice zařízení.

Rozhodně ale musíme zdůraznit, že se jedná pouze o prototyp (což je jasně napsáno i na zadní straně zařízení: „PROTOTYPE – NOT FOR SALE“). To znamená, že konečný produkt může vypadat stejně jako zařízení na fotografiích, ale může se také mírně lišit (přestože celkový design zůstane stejný).

Co se týče funkcí, Microsoft již dříve uvolnil informace, že Xbox Series X bude disponovat základní deskou mini ITX, a měl by dosahovat až čtyřikrát vyššího výkonu než jeho předchůdce, Xbox One X. Zařízení by také mělo podporovat hry ve 4K s 120 Hz, zároveň ale nabídne také 8K výstup a zrychlenou funkci sledování paprsků (ray tracing). Objevily se také spekulace o grafickém výkonu, který by mohl být až 12 TFLOPS, a mohli bychom tedy usuzovat na přítomnost grafické karty RTX 2080 Ti.

V podstatě se ale stále jedná pouze o dohady, a na ověřené informace si tak budmeme muset ještě chvíli počkat.

Zdroj: gizchina.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.