Zdroj: Fujifilm

Fujifilm představil novou digitální středoformátovou bezzrcadlovku, nejkompaktnější fotoaparát svého druhu

Fanoušky produktů společnosti Fujifilm a fotografií obecně v těchto dnech zajímá dění na virtuální konferenci X Summit. V rámci jejího programu představila společnost Fuji dva nové fotoaparáty, které zařadí do svého portfolia. Bezzrcadlovku X-E4 a pak především středoformátovou bezzrcadlovku GFX 100S, která se pyšní označením nejkompaktnější přístroj svého druhu na světě.

Středoformátové digitální zrcadlovky bývají přístroje vážící často více než jeden kilogram. GFX 100S váží 0,86 Kilogramu, čímž se blíží spíše kategorii plnoformátových zrcadlovek. Hlavní devízou nového fotoaparátu je velký čip s rozlišením 102 megapixelů s nově vylepšeným stabilizačním systémem, který nabídne 6 stupňů redukce otřesů.

Systém GFX 100S nabídne simulaci 19 různých filtrů, včetně nového Nostalgic Neg. Filtr, který kopíruje ruměnkové odstíny a jantarové zvýraznění, které je typické pro fotografické materiály ze 70. let.

Svou výbavou je GFX 100S podobný svému staršímu, většímu a především dražšímu sourozenci GFX 100. Kromě stejného senzoru mají oba fotoaparáty i sekundární monochromatický displej využívající technologiielektronického inkoustu. Ten slouží k rychlému nastavení parametrů, jako jsou citlivost, čas závěrky nebo clona.

Aby mohly vývojáři společnosti Fujifilm dosáhnout požadované kompaktnosti, museli udělat několik kompromisů. Jedním z nich je odstranění přípravy na připojení volitelného bateriového gripu. Tento hendikep je částečně kompenzován faktem, že využívá novou generaci baterií, které by měly zajistit dostatek energie pro vytvoření 460 snímků.

Cena novinky je 5 999 dolarů, fotoaparát je tak dostupnější, než výše zmiňovaný model GFX 100, jehož cena je 9 999 dolarů.

Zdroj: fujifilm.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.