Fujitsu prodává svou divizi mobilních telefonů. Zájem má Huawei a Lenovo

Japonská IT společnost Fujitsu plánuje prodat svou divizi mobilních telefonů. Zájem mají čínští giganti Huawei a Lenovo. O možný obchod se také zajímá domácí společnost Polaris Capital Group a britská investiční společnost CVC Capital Partners.

Fujitsu založila svou divizi mobilních telefonů teprve v únoru minulého roku, ale brzy se ukázalo, že její produkty na vysoce konkurenčním trhu zaostávají.

Jak upozorňuje web gizchina.com, z jedenácti japonských společností vyrábějících mobilní telefony jich od začátku tohoto století zůstaly pouze tři – Sony, Sharp (nyní vlastněný tchajwanským Foxconnem) a Kyocera. NEC, Toshiba, Mitsubishi, Panasonic a jiné japonské společnosti již telefony nevyrábějí.

Tento krok podle vyjádření Fujitsu umožní společnosti se soustředit na hlavní předmět podnikání, jímž je počítačový průmysl a IT služby. Zároveň si chce v divizi ponechat minoritní podíl. První kolo jednání o odprodeji má proběhnout v září a podle listu Nikkei citovaného agenturou Reuters se očekávají nabídky ve výši desítek bilionů jenů (stovek milionů dolarů).

Fujitsu je pátým největším producentem mobilních telefonů na japonském trhu. První místo zaujímá Apple, který zde dominuje s 40% tržním podílem.

 

 

Zdroj: gizchina, reuters.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.