Funkce hlasového chatu ChatGPT bude dostupná zdarma pro všechny uživatele

Společnost OpenAI představila možnost hlasových chatů s ChatGPT na systémech Android a iOS již v září, což uživatelům umožnilo vést skutečné konverzace s chatbotem. Společnost však tehdy tuto funkci zpřístupnila pouze předplatitelům služeb Plus a Enterprise, nicméně s příslibem, že ji časem uvolní i pro další skupiny uživatelů. Nyní spoluzakladatel OpenAI Greg Brockman na X oznámil, že hlasové konverzace na ChatGPT se začaly rozšiřovat pro všechny uživatele na mobilních zařízeních, tedy i ty neplatící.

Když společnost poprvé představila hlasové konverzace, připustila, že možnost vytvářet realistické syntetické hlasy z pouhých několika sekund skutečné řeči představuje nová rizika. Mohla by například neoprávněným osobám umožnit vydávat se za veřejné osoby nebo kohokoli jiného. V důsledku toho se rozhodla, že se hlasová funkce ChatGPT zaměří na konverzace. Je poháněna modelem převodu textu na řeč, který dokáže generovat zvuk podobný lidskému pouze z textu a několika sekund ukázkové řeči. Společnost OpenAI při vytváření této funkce spolupracovala s hlasovými herci a nabízí na výběr pět různých hlasů.

Ne všichni uživatelé ale mají k nové funkci přístup. Je možné, že nějakou dobu potrvá, než bude všem zpřístupněna, zároveň není zcela jasné, zda se k ní uživatelé musí přihlásit (placení předplatitelé ji museli povolit tak, že po zavedení hlasových konverzací přešli do Nastavení a poté do sekce Nové funkce).

Brockman oznámil uvolnění této funkce poté, co opustil pozici prezidenta OpenAI. Odešel z vlastní vůle poté, co představenstvo společnosti odvolalo Sama Altmana z funkce generálního ředitele. Krátce po jeho oznámení společnost OpenAI potvrdila, že Altman a Brockman byli znovu jmenováni do funkcí a vrátí se na své původní pozice.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.