Foto: se svolením NYT

Sam Altman se vrátí do OpenAI

Ačkoli se zdálo, že bývalý generální ředitel OpenAI Sam Altman povede novou divizi výzkumu umělé inteligence v Microsoftu, nyní získal zpět svou starou práci. Představenstvo OpenAI, které způsobilo ve společnosti chaos, když Altmana v pátek propustilo, v úterý znovu jednalo s bývalým šéfem o jeho opětovném nástupu.

Jednání se údajně zúčastnil i člen představenstva Adam D’Angelo a také investoři OpenAI, z nichž někteří prosazovali Altmanův návrat. Kevin Scott, technologický ředitel společnosti Microsoft, ale také prohlásil, že jeho společnost dorovná kompenzace, které pracovníci OpenAI v současné době dostávají, pokud odejdou z firmy. Většina pracovníků společnosti pohrozila, že odejde, pokud správní rada OpenAI nevrátí Altmana a bývalého prezidenta Grega Brockmana (který odstoupil na protest proti tomu, že správní rada Altmana vyhodila). V pondělí varovali představenstvo, že Microsoft je ochoten zaměstnat i je, což Scott potvrdil.

Není jasné, zda je Scottova nabídka podmíněna tím, že Altman oficiálně nastoupí do Microsoftu. Každopádně pracovníci OpenAI nemusí mít v případě výpovědi příliš velké problémy s hledáním nové práce, protože mnoho technologických společností bojuje o odborníky na umělou inteligenci.

Na pozici dočasného generálního ředitele jmenován bývalý výkonný ředitel Twitche Emmett Shear. Ačkoli představenstvo společnosti OpenAI odmítlo sdělit přesné důvody svého rozhodnutí propustit Altmana (uvedlo jen to, že Altman nebyl ve své komunikaci s představenstvem důsledně upřímný, což mu bránilo ve výkonu jeho povinností), Shear slíbil, že nezůstane ve vedení společnosti, dokud nezíská jasné vysvětlení, proč byl Altman odvolán. Nicméně nyní je jasné, že OpenAI bude jmenovat novou správní radu.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.