Foto: se svolením UVeye

General Motors začal využívat umělou inteligenci k urychlení procesu kontroly vozidel

Umělá inteligence proniká do stále většího počtu odvětví. Dobrým příkladem je i automobilka General Motors, která nyní oznámila, že AI začne využívat v procesu kontroly vozidel. Společnost investovala do izraelského startupu UVeye, který vyrábí diagnostické systémy pro vozidla využívající senzory a umělou inteligenci k rychlé identifikaci poškozených dílů nebo problémů s údržbou. Tuto investici má konkrétně na starost GM Ventures, rizikový fond automobilky, který investuje i do řady dalších startupů zaměřených na umělou inteligenci.

V rámci této nové spolupráce bude společnost GM prodávat technologii UVeye své síti prodejců za účelem modernizace jejich systémů kontroly vozidel. GM bude také spolupracovat se společností UVeye na dalších projektech v oblasti technologie kontroly vozidel, které se týkají aukcí ojetých vozů, provozu vozových parků a prodeje automobilů v dealerstvích.

Podle dostupných fotografií a videí vypadá technologie UVeye podobně jako skenovací brána používaná na letištích (jen větší velikosti). Vůz jednoduše projede skenerem a během několika minut získají poskytovatelé servisních služeb podrobnou zprávu o všem, co je s daným vozem v nepořádku (například také včetně tlaku v pneumatikách).

Systém UVeye využívá umělou inteligenci, strojové učení a kamery s vysokým rozlišením k „rychlé a přesné“ kontrole pneumatik, podvozku a exteriéru vozidla, přičemž zachytí i sebemenší závadu, chybějící díl a další problémy související s bezpečností. GM uvádí, že technologie UVeye bude k dispozici u 4 000 prodejců po celé zemi.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.