Foto: se svolením OpenAI

Generátor obrázků pomocí umělé inteligence DALL-E si nyní může vyzkoušet kdokoli

Pokud vás láká vyzkoušet si generátor obrázků využívající umělou inteligenci DALL-E společnosti OpenAI, nyní už se nemusíte hlásit do fronty. Společnost zrušila čekací listinu na betaverzi DALL-E, a zpřístupnila tak technologii všem zájemcům. Pokud si budete chtít vyzkoušet vytvářet obrázky pomocí tohoto nezvyklého nástroje, stačí se zaregistrovat a začít popisovat díla, která byste chtěli vytvořit.

Širší zpřístupnění přišlo poté, co OpenAI jednak rozšířila funkce DALL-E (například funkci Outpainting, která je určena k rozšíření obrazů za původní hranice a o níž jsme podrobně psali v tomto článku), a co je neméně důležité – ke změnám došlo i co se týče základních ochranných opatření. Společnost uvedla, že vytvořila výkonnější systém pro filtraci nevhodného obsahu porušujícího zásady, včetně obsahu zobrazujícího sexualitu či násilí. V současné době navíc vývojáři tento nástroj testují, aby mohli přinést umělou inteligenci pro tvorbu obrázků i do aplikací třetích stran.

Nicméně tento veřejný debut přichází bez odpovědí na některé klíčové otázky. Není například jasné, jak nakládat s autorskými právy u obrázků vytvořených pomocí umělé inteligence. Právě z tohoto důvodu například americká fotobanka Getty Images (ale i další podobné služby) tento materiál na svých stránkách zakázala. Současné rozšíření proto může být dobrým důvodem i pro jasnější definici právních hranic v těchto a podobných případech.

Zdroj: engadget.com