Foto: Unsplash

Gmail nově umožňuje ukládat obrázky z přílohy přímo do Fotek Google

Jak jsme vás již informovali dříve, za několik dní začnou platit nová pravidla pro zálohování fotografií v rámci aplikace Fotky Google. Bezplatné ukládání totiž bude omezeno kapacitou 15 GB, a to jak fotografií, tak videí dohromady. Vyšší kapacita pak bude zpoplatněna. Google však upozorňuje, že všechna data, která jste na účet nahráli před 1. červnem 2021, nebudou do tohoto limitu započítána.

A tak zatímco výše uvedenou změnu uživatelé zpravidla nevítají, společnost Google si připravila ještě jedno překvapení, které by mohlo být přijato o poznání lépe. Spolu s tím, že se Fotky Google začnou více podobat tradičním cloudovým úložištím, přichází i zajímavá možnost ukládat fotografie, které uživatelům přijdou do Gmailu, přímo na toto úložiště.

Vše bude velmi jednoduché. Pokud v příloze e-mailu obdržíte fotografii, k dispozici bude nově tlačítko „Uložit do fotografií“. Po kliknutí na něj fotografii jednoduše uložíte přímo na své úložiště Fotky Google. Tato funkce bude k dispozici jak pro osobní účty, tak i pro firemní účty Google Workspace. V současné době je však možné ukládat pouze obrazové přílohy ve formátu JPEG.

Nová funkce se již zavádí a v průběhu zhruba dalších dvou týdnů by měla být dostupná pro všechny uživatele. Každopádně spolu s omezováním úložiště bude muset řada uživatelů sáhnout po placeném rozšíření, případně využít některé z nástrojů, které Google nabízí, a pomocí nichž lze své úložiště spravovat a mazat nepotřebné fotografie (např. rozmazané snímky, duplikáty apod.).

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.