Foto: Pxfuel

Google Chat bojuje proti phishingu a přidává nové varovné bannery

Hangouts od března nahradil Google Chat, který bude nově obsahovat bannery varující před potenciálními phishingovými a malwarovými útoky přicházejícími z osobních účtů. Toto vylepšení je nejnovějším realizovaným opatřením Googlu, jak zabránit phishingu v rámci Google Chatu.

Během své vývojářské konference I/O 2022 Google hovořil o několika bezpečnostních opatřeních, která zavedl pro zvýšení bezpečnosti uživatelů, včetně varování před potenciálními bezpečnostními problémy a doporučení k jejich odstranění. Google také představil další plány bezpečnostních opatření, jako je rozšířené dvoufázové ověřování, přizpůsobení reklam a větší zabezpečení dat.

Nové varovné bannery Googlu ale nejsou ničím novým. Poprvé se objevily v rámci Gmailu na účtech Workspace, aby upozornily na pokusy nalákat uživatele přes odkaz, který mohl být použit pro malware, phishing nebo ransomware. Koncem dubna Google rozšířil bannery i do Dokumentů Google a varoval uživatele před podezřelými škodlivými soubory v několika aplikacích Google Workspace (Dokumenty, Tabulky, Prezentace a Kreslení) bez ohledu na to, odkud odkaz otevřeli.

Počet phishingových útoků neustále roste, jde tedy o velmi aktuální problém, s nímž se potýká celá řada velkých společností. Google svoji novou funkci v rámci účtů Google Chatu rozšíří během několika příštích týdnů. K dispozici bude jak pro osobní účty Google, tak pro všechny zákazníky služby Google Workspace.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.