Google omezuje aplikace umožňující prodej marihuany

Prodej marihuany je na mnoha místech světa, včetně některých států USA zcela legální. Společnost Google však dala jasně najevo, že se těchto obchodů nehodlá účastnit a vydala nové pravidlo, které v rámci systému Android zakazuje aplikace, jež usnadňují nebo umožňují prodej marihuany. To znamená konec populárních aplikací jako Eaze nebo Weedmaps. Google vydal prohlášení, že tyto aplikace nezakázal, avšak jedná s jejich vývojáři o možných změnách.

Je možné, že z aplikace zůstanou zachovány, avšak zmizí možnost přímého nákupu jejich prostřednictvím. To vše bez ohledu na legalitu nebo ilegalitu samotného prodeje. Platby a obchody jako takové budou tedy do budoucna muset probíhat prostřednictvím jiného platebního systému.

Konkurenční Apple v minulosti zakázal ve svém systému aplikace usnadňující prodej marihuany, tabáku nebo jiných zakázaných látek či nadměrného množství alkoholu. Aplikace Weedmaps a Eaze doposud fungují i na iOS není však jejich prostřednictvím možné marihuanu přímo nakupovat.

Server Android Police spojuje kroky Googlu s celkovým tlakem na bezpečnější a přátelštější prostředí. Obchod s marihuanou je v USA na federální úrovni stále nezákonný. Jeho zákazem přímo v aplikaci se tak Google navíc vyhýbá případným problémům, jež by mohl mít.

Mluvčí společnosti, jež provozuje aplikaci Eaze říká, že přístup Googlu je pro jeho firmu zklamáním. Její obchodní aktivity probíhají přesně podle zákonů státu Kalifornie, kde působí. Aplikace spojuje dospělé lidi s licencovanými prodejci marihuany. Věří, že v budoucnu učiní společnosti jako Apple, Google nebo Facebook správnou věc a legální prodej marihuany prostřednictvím svých aplikací umožní.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.