Foto: Pxfuel

Google omylem vrátil některým zákazníkům peníze za předplatné Stadia Pro

Na konci září jsme vás informovali o tom, že Google ukončí svoji službu Stadia v lednu následujícího roku. Začátkem listopadu začala společnost vydávat náhrady za hry a nákupy ve hrách. Její postup byl nicméně chaotický a nepřehledný. A nyní si někteří uživatelé na Redditu dokonce všimli, že někdo dostal od Google finanční náhradu i za Stadia Pro.

Je to matoucí, protože Google na stránkách své podpory výslovně uvádí, že nebude vracet peníze za předplatné Pro z období před 29. zářím 2022. I přesto byla některým těmto uživatelům navrácena částka 8,99 dolarů, což je měsíční poplatek za aplikaci. Uživatelů, kterým byla tato částka vyplacena, však není mnoho (a většina je z Velké Británie).

Prozatím není jasné, zda jde o záměr, anebo chybu Googlu. Vrácenou částku můžete vyhledat v Obchodě Play v záložce Your Google Play Order Cancellation Receipt (Potvrzení o zrušení objednávky).

Jak potvrzují uživatelé, peníze za nákup her, rozšiřujících balíčků apod. již byly většině hráčů vráceny. Není divu, že se Stadia pokouší o důstojný konec – přeci jen se Googlu vyplatí, aby své fanoušky neodradil a aby se nadále vraceli.

Google se k ukončení služby Stadia rozhodl kvůli nízké oblibě z řad uživatelů. Doufáme tedy, že podobný konec nepotká případné další podobné projekty Googlu.

Zdroj: gizmodo.com