Foto: Unsplash

Google ukončí službu Stadia v lednu 2023

Přestože společnost Google letos v červenci tvrdila, že svoji službu pro streamování her Stadia bude provozovat dál, nyní se ukázalo, že opak je pravdou. Společnost totiž nyní potvrdila, že tuto službu ukončí po pouhých třech letech provozu, a to k lednu příštího roku. Hráči budou mít přístup ke knihovně svých her a budou je moci hrát až do 18. ledna 2023. Poté se služba Stadia připojí k dlouhému seznamu produktů, které společnost Google navždy pohřbila.

Těm, kteří do Stadie investovali peníze, budou vráceny. „Budeme vracet peníze za všechny nákupy hardwaru Stadia uskutečněné prostřednictvím obchodu Google Store a za všechny nákupy her a doplňkového obsahu uskutečněné prostřednictvím obchodu Stadia,“ napsal viceprezident a generální ředitel společnosti Stadia Phil Harrison v příspěvku na blogu. „Očekáváme, že většinu vratek dokončíme do poloviny ledna 2023.“

Obchod Stadia je nyní uzavřen, takže v něm nelze provádět žádné nové nákupy. Zakázány byly také herní transakce. Google tvrdí, že většinu náhrad vyřídí automaticky a hardware hráči nebudou muset vracet. Nicméně Google zatím nebude vracet peníze za předplatné Stadia Pro. Pokud máte ode dneška aktivní členství, nebude vám společnost účtovat poplatky za přístup do knihovny her ani za další funkce Pro, dokud nebude služba Stadia ukončena.

Důvod, proč se k tomuto kroku Google rozhodl, není překvapivý. Společnost uvedla, že služba si u uživatelů nezískala takovou oblibu, jaká byla očekávána. Je to však škoda, jelikož technologie streamování, která je jádrem služby Stadia, funguje velmi dobře.

Zdroj: engadget.com