Google opět ocení nejlepší aplikace a hry z obchodu Google Play

Google po roce v rámci vyhlášení cen letošního ročníku Google Play Awards ocení nejlepší hry a aplikace z obchodu Google Play. Mezi nominovanými jsou mimo jiné herní hity Pokémon Go, PUBG Mobile nebo populární zdravotní aplikace Lifesum. Výsledky budou oznámeny 7. května na každoroční konferenci Google I/O. Technologický gigant vyhlašuje nejlepší „appky“ a hry od roku 2016.

Google má aplikace rozdělené na několika kategorií. Do první patří ty, které uživatelům zlepšují život a přinášejí pocit pohody (kategorie má název Pro životní pohodu) – letošními nominanty jsou zmíněná aplikace Lifesum, dále Clue, Fabulous, Headspace a Simple Habit. V kategorii s názvem Usnadnění byly nominovány aplikace Audio Game Hub, Be My Eyes, Open Sesame, Universal Copy a Voice Volume Catcher.

Další kategorií, rozdělenou do tří podkategorií, jsou hry. První podkategorie má název Nejlepší komunitní hra a nominaci si v ní zajistily aplikace Clash Royale, Episode, Lineage 2: Revolution, Pokémon Go a PUBG Mobile. V podkategorii Nejlepší indie hra najdeme tituly Agent A, Bridge Constructor Portal, Fliping Legend, Old Man’s Journey a OPUS: Rocket of Whispers. V poslední podkategorii Nejlepší přelomový hit usilují o vítězství hry Animal Crossing: Pocket Camp, Cooking Craze, Empires & Puzzles, Final Fantasy XV Pocket Edition a opět PUBG Mobile.

I VR a AR aplikace mají svou kategorii. V kategorii s názvem Nejlepší AR a VR zážitek letos najdeme zážitkové tituly ASTEROIDS!, BBC Earth: Life in VR, Brickscape, Figment AR a Porsche Mission E.

V rámci kategorie Vynikající startupy byly nominovány aplikace Astro, Canva, Drops, Kredivo a N26. Do poslední kategorie Zážitky pro miliardy patří aplikace, které jsou optimalizované a lokalizované pro rozvíjející se trhy. Letošními nominanty jsou Cricbuzz, Flipkart, Mercado Libre, Moovit a Viki.

 

Zdroj: digitaltrends.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.