Foto: se svolením Google

Google Pixel 6a se pravděpodobně pochlubí čipem Tensor, nabídne však pouze 6 GB RAM

O tom, že se Google chystá na trh uvést levné zařízení řady Pixel 6, víme již poměrně dlouho. Pravděpodobně se bude jmenovat Pixel 6a a již dříve unikly rendery a některé klíčové specifikace tohoto zařízení. Nyní se objevily další informace, a to díky benchmarku, který se byl zveřejněn na webu Geekbench 5.

Přestože benchmarky nejsou spolehlivým zdrojem informací, protože čísla je možné snadno zfalšovat, existuje několik indicií, které naznačují, že jde skutečně o benchmark modelu Pixel 6a. Základní deska je v benchmarku uvedena pod označením „bluejay“, zatímco správce čipu jako „sched_pixel“, což je v souladu s informacemi, které jsou uvedeny u Pixelu 6 a Pixelu 6 Pro.

Kromě toho se shodují také informace o procesoru. Pixel 6a ukrývá dvě vysoce výkonná jádra ARM Cortex-X1 taktovaná na 2,8 GHz, dvě jádra ARM Cortex A76 taktovaná na 2,25 GHz a čtyři jádra A55 taktovaná na 1,80 GHz. To velmi pravděpodobně potvrzuje domněnku, že Pixel 6a bude vybaven stejnou čipovou sadou jako Pixel 6 a Pixel 6 Pro.

Nejnovější únik také odhalil, že Pixel 6a nejspíš bude vybaven 6 GB paměti RAM. Pokud se informace potvrdí, pro některé uživatele může jít o zklamání – RAM totiž zůstane stejná jako u starších modelů Pixel 4a a Pixel 5a, zatímco Pixel 6 je dodáván s 8 GB RAM, a Pixel 6 Pro dokonce s 12 GB RAM. Google se k tomu rozhodl zřejmě proto, aby udržel nízkou cenu telefonu.

Před nedávnem jsme informovali o tom, že Pixel 6a možná dorazí o něco později oproti původnímu plánu, a to konkrétně v červenci oproti předpokládanému březnu. Tato informace však prozatím nebyla oficiálně potvrzena. V následujících dnech bychom se však měli dozvědět více podrobností.

Zdroj: pocketnow.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.