Foto: se svolením LetsGoDigital

Google Pixel Fold pravděpodobně dorazí až v roce 2022, fotoaparát bude zklamáním

Spekulace o vydání telefonu Google Pixel Fold se objevují často. A zatímco dříve se mluvilo o vydání ještě během letošního roku (někteří spekulovali dokonce o tom, že by mohl dorazit spolu s nedávno představenou řadou Google Pixel 6 a novými hodinkami Google Pixel Watch), nejnovější informace naznačují, že si na tento smartphone budeme pravděpodobně muset počkat až do roku 2022.

Kromě této informace však nejnovější únik leccos naznačuje i fotovýbavě nového telefonu. Dobré zprávy ale nepřináší. Podle těchto informací totiž fotoaparát nedosáhne takových kvalit jako fotoaparát telefonů nejnovější řady Google Pixel 6. Pokud tomu tak skutečně bude, půjde o velké zklamání. A to zejména proto, že se Google konečně rozhoupal k tomu vylepšit hardware fotoaparátů u svých zařízení Pixel. Což – i přes nový nevzhledný hrbolek na zadní straně telefonů – uživatelé přivítali s velkým nadšením.

Podle serveru 9to5Google by chystaný skládací telefon od Googlu měl být vybaven stejnou fotoestavou jako loňský Google Pixel 5. To by v praxi znamenalo, že nový telefon by měl obsahovat stejný 12,2Mpx snímač IMX363 fotoaparátu, který se v zařízeních Pixel používá od roku 2018 (kdy se poprvé objevil v Pixelu 3).

Konkrétně bychom se tedy u Pixelu Fold měli dočkat čtyř snímačů fotoaparátu: 12,2megapixelového hlavního snímače IMX363, 12megapixelového ultrazoomu IMX386 a dvou 8megapixelových předních fotoaparátů IMX355 (jednoho pro vnější a druhého pro vnitřní displej). Prozatím ale nevíme, zda Google některý z těchto fotoaparátů umístí pod displej telefonu.

Zdroj: pocketnow.com
LetsGoDigital

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.