Foto: Unsplash

Google Play dorazí v roce 2022 do systému Windows

Ke hrám na Google Play se dosud hráči mohli dostat pouze pomocí zařízení se systémem Android a ChromeOS. Nicméně od příštího roku by služba měla být zpřístupněna i na počítačích se systémem Windows. Tuto skvělou zprávu zveřejnilo vedení Googlu ve čtvrtek v rámci předávání cen The Game Awards 2021.

„Hráči budou moci pro přístup ke svým oblíbeným hrám na Google Play použít více zařízení. Budou moci plynule přecházet mezi telefonem, tabletem, Chromebookem a brzy i počítači se systémem Windows,“ uvedl v tiskové zprávě Greg Hartrell, produktový ředitel pro hry na Android a Google Play.

Společnost každopádně ihned dodala, že nejde o partnerství mezi oběma technologickými korporacemi, ale o zcela nový produkt: „Tento produkt vytvořený společností Google přináší to nejlepší z her Google Play na více notebooků a stolních počítačů. A my jsme nadšeni, že můžeme rozšířit naši platformu, díky níž si hráči mohou ještě více užívat své oblíbené hry pro Android.“

Přestože zatím neznáme více podrobností (například to, zda budou stávající ovladače kompatibilní), a zejména ani to, kdy bude nová funkce k dispozici, vzhledem k tomu, jak rychle se v minulosti tato změna odehrála na Chromeboocích, budeme doufat v to, že se historie zopakuje. Lze také předpokládat, že jak Google, tak Windows budou z tohoto nového projektu těžit.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.