Foto: Freepik

Google Play mění své zásady a povoluje více her s reálnými penězi

Do konce roku může být v obchodě Google Play k dispozici mnohem více her o skutečné peníze (tzv. real-money gaming, dále RMG), tedy alespoň v některých částech světa. Společnost Google začala povolovat herní aplikace RMG již v roce 2021, pokud spadaly pod typ hry, který je regulován vládou. Nyní společnost oznámila, že upravuje svá pravidla, aby umožnila více „typů her a jejich provozovatelů, na které se nevztahuje stávající licenční rámec”. Tím se obchod Google Play otevře hrám, které nejsou tak populární nebo se nehrají dostatečně hojně na to, aby kolem nich místní vlády vytvářely zákony.

Společnost Google uvádí, že od roku 2021 provedla několik pilotních programů v různých částech světa, aby zjistila, jak podporovat více provozovatelů a herních aplikací typu RMG. Například v Indii její pilotní testy zahrnovaly aplikace nabízející karetní hry Rummy a Daily Fantasy Sports. Své nové zásady bude společnost prosazovat v Indii, Mexiku a Brazílii od 30. června. Poté mohou provozovatelé, kteří jsou součástí pilotních programů, vydávat své stávající aplikace jako kterýkoli jiný vývojář, pokud jsou v souladu s místními zákony.

Společnost uvedla, že v budoucnu plánuje rozšířit dostupnost RMG v dalších regionech, a dodala, že požadavky na věk pro přístup k těmto hrám zůstanou zachovány. Vývojáři budou také stále povinni své produkty geograficky ohraničit, takže budou dostupné pouze tam, kde jsou legální. Google dále prozradil, že „vyvíjí svůj model poplatků za služby” pro herní aplikace typu RMG.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.