Google představil na veletrhu IFA nové funkce svého asistenta, nově dokáže mluvit dvěma jazyky zároveň

Google Asistent je zase o něco chytřejší. Na veletrhu IFA v Berlíně Google oznámil, že jeho hlasový společník je nyní dvojjazyčný, což z něj činí první službu svého druhu, jež umožňuje plynulé přepínání mezi dvěma různými jazyky.

V chytrých reproduktorech nebo telefonech bude velmi brzy možné nastavit druhý jazyk, s nímž bude možné s asistentem komunikovat. Na výběr je mezi všemi doposud podporovanými jazyky tedy – angličtinou, němčinou, francouzštinou, italštinou a japonštinou. Služba by neměla mít problém ani s novými jazyky, jejichž přidání je plánované během podzimu (a možná mezi nimi bude i čeština).

Google novou službou cílí na bilingvní rodiny, v jejichž prostředí se plynule střídají používané jazyky. Zároveň zpětná vazba přináší nová data, která umožní hlubší pochopení jazyků a jejich systémů, které může opětovně vést ke zlepšení služeb.

A to není jediná novinka, kterou si Gogole pro své uživatele připravil. Pokud je asistent připojený k televizi se zařízením Chromecast, bude nyní možné vidět více vizuálních výsledků vyhledávání na obrazovce. Zobrazovány jsou nyní předpovědi počasí, sportovní výsledky nebo burzovní zpravodajství. Pokud je zrovna Chromecast používán, ukáže asistent výsledek hledání v malém okně a nepřekryje dosavadní program. Zjednodušilo se také hlasové ovládání televize.

Poslední novinkou je rozšíření prodeje největšího z rodiny reproduktorů Google Home Max do Velké Británie, Francie a Německa. Nezbývá než doufat, že bude „invaze“ do Evropy ještě pokračovat a dotkne se více i České republiky.

Zdroj: mashable.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.