Foto: Unsplash

Google představil svého nejlepšího AI asistenta Pixie, stane se součástí Pixelu 9

Podle nejnovějších zpráv vytváří společnost Google nového, sofistikovanějšího asistenta s umělou inteligencí pro Android s názvem Pixie, který má debutovat s telefonem Pixel 9. Bude založen na novém velkém jazykovém modelu Gemini (LLM) společnosti a bude schopen provádět složité a multimodální úkoly, jako je například poskytnutí návodu, jak dorazit k nejbližšímu obchodu, kde si můžete koupit produkt, který jste pomocí svého smartphonu vyfotili.

Asistent bude určen výhradně pro zařízení Google Pixel a bude využívat data z Google produktů, jako jsou Gmail či Mapy. To znamená, že by se mu mohlo podařit časem vyvinout v mnohem lepší verzi Asistenta Google.

Pokud jsou zprávy přesné, zdá se, že společnost Google provádí výrazné změny ve svých plánech s AI, aby si udržela konkurenční OpenAI v hledáčku. Google teprve minulý týden odhalil svou umělou inteligenci Gemini jako odpověď na GPT-4 a označil ji za nejschopnější model, jaký byl vytvořen. Oznámil také, že Gemini přijde na Android prostřednictvím nového produktu nazvaného Nano, který telefonu poskytne schopnost provádět složité úkoly.

Připomeňme, že Gemini byl minulý týden uveden na trh jako integrovaná multimodální umělá inteligence, což jí údajně umožní bezproblémově chápat a uvažovat o všech druzích vstupů od základu, mnohem lépe než stávající multimodální modely. Díky tomu, že Pixie využívá technologii Gemini, by se mohlo jednat o mnohem sofistikovanějšího osobního asistenta, než je například Google Assistant. Gemini bude také pohánět novou generaci Barda, chatovacího asistenta s umělou inteligencí společnosti Google.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.