Foto: se svolením Google

Google prozradil, jaký je maximální nabíjecí výkon telefonů Pixel 6, 30 W nepodporují

Není to tak dávno, co jsme vás informovali o tom, že telefony Pixel 6 při testování ukázaly, že se neumí nabíjet rychlostí 30 W, a to přestože Google uváděl informace, z nichž bylo možné vytušit, že to naopak možné je.

Redaktoři serveru Android Authority začátkem listopadu otestovali oficiální 30W nabíječku společnosti Google s telefony řady Pixel 6 a zjistili, že oba modely lze nabíjet maximálně 22 W. Pravdou sice je, že Google nikdy přímo výslovně neuváděl, že Pixely šesté řady dosahují rychlosti nabíjení 30 W, poměrně zavádějícím způsobem však tvrdil, že telefony podporují „až 50% nabití za 30 minut pomocí 30W nabíječky Google USB-C s USB-PD 3.0 (PPS)“.

Z toho bychom si přitom mohli snadno odvodit zaprvé to, že k takto rychlému nabití bylo zapotřebí právě této (a ne jiné) nabíječky a za druhé, že rychlost nabíjení zbývajících 50 % procent bude také přinejmenším slušná. Obojí však není pravda. Ukázalo se totiž, že telefony nedokáží maximální výkon nabíječky využít (s 18W nabíječkou Power Delivery trvá nabití na 100 % jen o 10 minut déle) a že zbývajících 50 % se nabije za dlouhých 80 minut, celkem tedy nabíjení trvá asi 111 minut.

Nicméně Google se k celé věci konečně oficiálně vyjádřil, a to v příspěvku na stránce nápovědy k šesté řadě telefonů Pixel. Společnost vysvětlila, jak nabíjení u těchto telefonů funguje, a také potvrdila, že skutečně nepodporují 30W rychlost nabíjení.

Konkrétně uvedla, že baterie obou telefonů je optimalizována „pro vysoké rychlosti nabíjení při nízkém stavu baterie“. To znamená, že Pixel 6 skutečně může dosáhnout 50% nabití za přibližně 30 minut pomocí 30W nabíječky USB-C od Googlu a asi 80 % přibližně za hodinu. Nicméně aby se zvýšila výdrž baterie, nabíjecí výkon se s rostoucími procenty plné baterie postupně snižuje.

Google také uvedl, že Pixel 6 dokáže dosáhnout maximálního nabíjecího výkonu pouze 21 W a Pixel 6 Pro 23 W. To jednoduše řečeno znamená, že nejnovější telefony Pixel podporují pomalejší rychlosti nabíjení než některé z nejlepších levných telefonů se systémem Android. Není proto divu, že Google původně tyto údaje nechtěl napřímo uvést.

Zdroj: androidcentral.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.