Foto: se svolením Google

Google se předhání s Applem, záměrně odhalil design Pixelu 8

Společnost Google zveřejnila na YouTube náhled na Pixel 8 a Pixel 8 Pro a prozradila, že telefony bude možné předobjednat ve stejný den, kdy budou oznámeny, tedy 4. října. Toto video ale bohužel není o moc více než designová upoutávka, jelikož neprezentuje ani neupřesňuje žádné konkrétní funkce nebo specifikace nových telefonů.

Informace o chystaných Pixelech se objevily v poslední době tak, až se zdá, že šlo o záměrné úniky, kdy se Google pokusil vzít pozornost konkurenčnímu Applu. Například nedávný únik, který byl založen na fotografiích z 360stupňového simulátoru Google. Tento únik přitom potvrdil dříve uváděné funkce, jako je teplotní čidlo, fyzický slot na SIM kartu a tři dostupné barvy (modrá, šedivá a černá). Společnost také zveřejnila fotografii osoby držící šedý Pixel 8 Pro ve stejný den, kdy Apple rozeslal pozvánky na akci iPhone.

Další úniky ukazují na to, že vyšší model Pro bude mít 50megapixelový hlavní fotoaparát (který propustí o 50 % více světla) a 64megapixelový ultraširokoúhlý fotoaparát vyrobený společností Sony. Kromě toho se očekává baterie s kapacitou 5 000 mAh a maximální rychlost nabíjení 27 W.

Společnost Google plánuje zařízení odhalit na akci 4. října v New Yorku. „Zveme vás na osobní akci Made by Google, kde představíme nejnovější přírůstky do našeho portfolia zařízení Pixel,“ stojí v pozvánce.

Zdroj: engadget.com