Foto: Unsplash

Google zavádí další omezení pro umělou inteligenci poté, co lidem radila, aby na pizzu přidali lepidlo

Liz Reidová, vedoucí oddělení vyhledávání společnosti Google, přiznala, že vyhledávač poháněný umělou inteligencí opakovaně poskytoval uživatelům „podivné, nepřesné nebo neužitečné odpovědi“. Vedoucí pracovnice na blogu oznámila, že společnost zavedla ochranná opatření, která pomohou nové funkci poskytovat přesnější a méně problematické výsledky.

Reidová se Googlu zastala a upozornila, že některé z odpovědí umělé inteligence, které se šíří internetem, jako například tvrzení, že je bezpečné nechávat psy v autech, jsou falešné. Viceprezidentka však rovněž potvrdila, že AI Overview na základě obsahu převzatého z fóra radil lidem, jak použít lepidlo, aby lépe přilepili sýr k pizze. Uvedla, že internetová fóra obvykle poskytují „autentické informace z první ruky“, ale mohou také postkynout „neužitečné rady“. Jak uvedl deník The Washington Post, AI Overview uživatelům také sdělil, že Barack Obama je muslim a že by lidé měli pít hodně vlastní moči, aby se zbavili ledvinových kamenů.

Reidová uvedla, že společnost funkci před spuštěním intenzivně testovala, ale „není nad to, když funkci používají miliony lidí s mnoha neotřelými otázkami“. Společnost Google prý byla schopna určit vzorce, ve kterých její technologie umělé inteligence nechápala věci správně, a to na základě příkladů odpovědí uživatelů za posledních několik týdnů. Na základě svých pozorování pak zavedla ochranná opatření, počínaje úpravou umělé inteligence, aby dokázala lépe rozpoznat humorný a satirický obsah.

Zdroj: www.engadget.com