Google zkouší změnit tvář svého systému chytrých hodinek. Ten se dočká třetí varianty
Společnost Google je známá tím, že se nebojí ambiciózních projektů. Zároveň se také nebojí velmi rychle zastavit některý ze svých programů, pokud má pocit, že se vše nevyvíjí tak, jak by mělo. Zatímco u telefonů operační systém Android jednoznačně vládne, u chytrých hodinek tomu tak není a v současnosti je v plánu další (v pořadí již druhý) restart jeho vlastního operačního systému.
Původní Android Wear změnil v roce 2018 tvář i jméno a stal se z něj Wear OS. Ten se nyní opět přemění, a to v rámci partnerství se společností Samsung a jejím operačním systémem Tizen. To by mělo pomoci zacelit mezery, s nimiž si dosud Google nevěděl rady. Právě nadstavbové funkce a možnosti systému Tizen by se měly nyní stát na chytrých hodinkách standardem.
Systém Tizen, doposud vyhrazený pro značku Samsung, funguje nejlépe ve spolupráci se stejnojmennými telefony. Podle mnohých však fungují tyto hodinky lépe než Wear OS i s ostatními telefony – mají více funkcí, lepší výdrž baterie i výkon.
Jedním z možných důvodů, může být fakt, že Google nikdy nepředstavil své vlastní chytré hodinky. Podle interních zpráv bylo k jejich vývoji několikrát velmi blízko, avšak v jednom případě jejich vývoj zastavil strach z konkurence a podruhé nedostatek čipů na trhu. Google tedy poskytoval pouze svůj operační systém jako službu. Přitom do vývoje technologie nositelných zařízení Google v minulosti několikrát investoval.
Zdroj: theverge.com