Google zvýší podporu android aplikací u Chrome OS

Chrome OS je operační systém, který je v současnosti na vzestupu. Objevuje se v řadě počítačů, které jsou primárně určené pro výuku nebo jako multimediální centra. Oblibu tohoto nového sytému trochu brzdil fakt, že ačkoli jej stejně jako mobilní operační systém Android rozvíjela společnost Google, nebyl dosud plně kompatibilní s populárními Android aplikacemi.

To by se však podle informací serveru 9to5Google mělo změnit a s nejnovější aktualizací by do systému měla přibýt podpora Android aplikací na pozadí. Zatím systém fungoval tak, že pokud byla daná aplikace spuštěna, fungovala, avšak přepnutí do jiného okna mělo za následek pozastavení její činnosti, nikoli jen její přesunutí na pozadí. Existují výjimky jako Spotify, ale většina aplikací, které pracovaly s daty v reálném čase, byla po dobu své nečinnosti úplně uspána.

Tuto novinku by měla umožňovat funkce nazvaná paralelní úlohy Android, která se objevila v poslední betaverzi operačního systému Chrome OS 64. Tam podle všech reakcí testerů funguje bez problémů, takže bude zřejmě brzy k dispozici i ve standardní verzi. Přesné datum vydání však oznámeno nebylo. Mnoho uživatelů jistě uvítá tento vstřícný krok společnosti Google, díky kterému k sobě budou mít mobilní a desktopový operační systém zase o něco blíže.

Zdroj: 9to5google.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.