pixabay.com

Hackeři plánují dražbu zdrojového kódu Cyberpunku 2077, požadují miliony dolarů

Útok hackerské skupiny, který na počátku týdne oznámila společnost CD Projekt, dopadl zřejmě trochu jinak, než si jeho „tvůrci“ představovali. Polští vývojáři totiž nepřistoupili na vydírání a napadené zašifrované počítače obnovili sami z vlastních záloh.

Útočníci tak přešli k alternativnímu plánu a rozhodli se využít to, co během útoku získali – zdrojové kódy ke hrám, které studio vyvíjelo, a to včetně nového titulu Cyberpunk 2077. CD Projektu hrozili, že pokud nebude spolupracovat, tento materiál zveřejní. A studio očividně nespolupracuje, a tak se útočníci rozhodli svůj plán splnit a plánují zorganizovat dražbu.

Aby dokázali, že mají opravdu přístup k interním datům, vypustili na několik internetových fór a diskuzí části zdrojového kódu karetní hry Gwent a dalších. Některé cennější části ukořistěných kódů se potom měly objevit na veřejnosti uzavřených stránkách určených právě hackerům.

Podle prvních analýz společností zabývajících se bezpečností se zdá, že se jedná opravdu o legitimní části kódu, které dokazují, že se hackerům podařilo zdrojové kódy skutečně odcizit. Bylo také zjištěno, že je naplánovaná velká dražba toho, co se podařilo odcizit od zdrojových kódů her, jako je Witcher 3: Wild Hunt, Thronebreaker: The Witcher Tales, Gwent nebo právě Cyberpunk 2077. Nabízeny budou také interní dokumenty společnosti CD Projekt.

Podle pátrání se zdá, že zdrojový kód Cyberpunku je k dispozici okamžitě za 7 000 000 dolarů, dražba pak probíhá s počáteční cenou 1 000 000 dolarů s příhozy ve výši 500 000 dolarů.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.