Zdroj: wikimedia.org

Herní gigant Tencent koupil české vývojářské středisko Bohemia Interactive

Update 11:00 03.06.: Krátce po zveřejnění zpráv o tom, že studio Bohemia Interactive koupil čínský zájemce, vydalo několik vývojářů ze studia prohlášení, že se tato situace nezakládá na pravdě. Oficiální stanovisko BI ani Tencentu však zatím stále není k dispozici.

Jedno z nejúspěšnějších českých videoherních studií společnost Bohemia Interactive má nového většinového vlastníka. Stal se jím čínský herní kolos Tencent, který se v poslední době zaměřil na investice v Evropě. Mezi ně patří právě nákup jednoho z největších českých studií. Za 70 až 80procentní podíl v něm zaplatil Tencent v přepočtu více než šest miliard korun.

Důvodů, proč se Tencent k podobným obřím nákupům v Evropě rozhodl, je hned několik. Prvním z nich jsou zpřísňující se podmínky pro videoherní průmysl v domovské Číně. Tencent se proto zaměřil více na podnikání v zahraničí. Druhým důvodem je potom krize spojená s onemocněním Covid-19. Období sociálního odstupu, které v rámci ní nastalo, znamenalo mimo jiné i růst videoherního trhu. Díky tomu zaznamenaly příjmy Tencentu o 31 % rychlejší tempo růstu.

Od začátku roku společnost Tencent v Evropě mohutně investuje, v lednu koupila většinový podíl v norském studiu Funcom, v únoru pak menšinový podíl v Německém studiu Yager. Mezi Tencentem a studiem Bohemia Interactive nešlo ani zdaleka o první kontakt. Tencent působí od roku 2018 v Číně jako distributor hry Ylands.

Bohemia Interactive má ve svém portfoliu několik výrazných značek. Z poslední doby je to především multiplayerová survival akce DayZ a také Vigor, z dlouhodobého hlediska pak především vojenský simulátor Arma. Poměrně překvapivou informaci o transakci zatím ani jedna z obchodních stran nepotvrdila. Jedná se o podobné překvapení, jako když v loňském roce koupilo studio Warhorse studio THQ Nordic.

Zdroj: theinformation.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.