Foto: Wikimedia

Hideo Kodžima láká na novou akční špionážní hru pro PlayStation

Hideo Kodžima chrlí jednu novinku za druhou. Nejenže rozpracoval Death Stranding 2, film podle první hry a hororový titul OD pro Xbox, ale vyvíjí i zbrusu novou hru pro PlayStation. Vrátí se v ní ke svým kořenům, neboť se jedná o akčně-špionážní titul s kódovým označením PHYSINT.

Vedoucí studia PlayStation Hermen Hulst během streamu State of Play uvedl, že se jedná o projekt v žánru, ke kterému Kodžimu už léta nabádá (Kodžima se proslavil jako tvůrce série Metal Gear). Tento chystaný počin však nebude hrou ze série Metal Gear Solid. Podle Kodžimy půjde o zcela novou, originální IP.

Podle společnosti Kojima Productions bude hra obsahovat špičkové technologie a hvězdné obsazení, které přinese zážitek, jaký nemá obdoby. Stírá hranice mezi filmem a hrou, nabízí téměř realistickou grafiku a nový pohled na interaktivní zábavu.

Společnost Kojima Productions již začala na projektu pracovat, nicméně do plné produkce se dostane až poté, co tým dokončí hru Death Stranding 2: On the Beach, která má přijít na trh příští rok. Kodžima poznamenal, že Sony vyrábí hudbu a filmy, čímž naznačil, že by se mohlo jednat o transmediální projekt. Dodal, že je přesvědčen, že tento titul bude vyvrcholením jeho práce.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.