Foto: se svolením HMD

HMD s Mattelem v létě vydají růžový Barbie telefon

Barbie je fenomén, které jen tak neskončí, tedy alespoň prozatím. Společnost HMD (neboli Human Mobile Devices), která v posledních letech vyrábí telefony Nokia, na veletrhu MWC oznámila, že ve spolupráci se společností Mattel v létě vydá oficiální Barbie Flip Phone. Nepřekvapí, že půjde o růžový model se třpytivými prvky.

Zajímavostí je, že Barbie Flip Phone bude plně funkční telefon, nikoli ale smartphone. HMD jej bude propagovat jako zařízení zaměřené na styl, nostalgii a tolik potřebný digitální detox. HMD o této novince zatím neprozradilo žádné další podrobnosti, například cenu nebo fotografie, ale tvrdí, že plánuje Barbie Flip Phone představit na veletrhu MWC, takže bychom se o něm měli dozvědět více podrobností již v průběhu tohoto týdne.

Ačkoli většina uživatelů se pravděpodobně není připravena zbavit svých chytrých telefonů, objevuje se i dost těch, kteří se stále častěji přiklání k retro modelům, jež se zaměřují jen na základní funkce volání a SMS. Novinka by mohla být také ideálním řešením pro menší děti, jejichž rodiče si nepřejí rozptylovat dítě klasickým chytrým telefonem.

Zdroj: engadget.com