Foto: Quantum Astrophysicists Guild

Hra Cozy Grove je podařenou kopií Animal Crossing

Pokud patříte mezi fanoušky jedné z nejpohodovějších her Animal Crossing, jistě vás zaujme novinka Cozy Grove. Zvlášť, pokud už je pro vás po roce od vydání Animal Crossing okoukaný a rádi byste zkusili něco jiného.

Cozy Grove má v sobě vše, pro co je Animal Crossing tak oblíbený. I zde hráč začíná na pustém ostrově, který postupně mění. Avšak na rozdíl od Animal Crossing už na začátku ostrov přeci jen tak docela pustý není. Narazíte na něm totiž na medvědí duchy, kteří vás budou žádat o pomoc. Čím více jim budete pomáhat a plnit úkoly, které vám zadají, tím rychleji se původně bezbarvý ostrov vrátí zpět k životu i k barevnosti.

Kromě plnění úkolů však (podobně jako v Animal Crossing) můžete jen tak chytat ryby, sbírat ovoce, hledat mušle či vyrábět nejrůznější nástroje a předměty. Ani v Cozy Grove přitom nebudete pod tlakem nějakých časových limitů a nečekají vás ani žádné tresty za nesplnění úkolu. Oproti Animal Crossing je však celý svět Cozy Grove přeci jen o něco strukturovanější – každý den vás totiž čeká úkol jednoho medvědího ducha a úkoly se postupně komplikují.

Nemusíte však mít strach, že se na Cozy Grove stanete závislými. Na každý den totiž připadá jen jeden úkol, jehož splnění vám zabere zhruba půl hodiny. Poté už vám nikdo další úkol nedá a vy se můžete jen tak toulat po ostrově a věnovat se, čemu jen chcete.

Kromě toho je ručně malovaný svět Cozy Grove skutečně kouzelný a rozhodně stojí za vyzkoušení. Tato hra je již nyní dostupná prostřednictvím Apple Arcade. Pro ty, kteří nejsou předplatiteli herní služby od Applu a nechtějí se jimi stát, však máme skvělou zprávu. Cozy Grove totiž 8. dubna vyjde také na Switch, PS4, Xbox One a PC.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.