Zdroj: twitter.com/DoctorCuriosity

Hra Spider-Man: Miles Morales vykazuje chybu, kterou hráči milují

Dnešní videohry jsou velmi komplexním systémem, který se samozřejmě neobejde bez chyb. Zvláště u velkých her z otevřeného světa se nelze bavit o tom, zda hra nějaké chyby má, ale spíše do jaké míry je zabugovaná. Vývojáři často věnují odstraňování drobných i větších nepřesností měsíce (někdy i roky) práce. Své o tom vědí vývojáři studia CD projekt, kteří pravděpodobně z tohoto důvodu již několikrát odložili svůj titul Cyberpunk 2077.

O těchto chybách jednotlivě nemá cenu informovat, avšak najedou se i takové chyby, které jsou natolik zvláštní, že mají nakročeno k tomu stát se legendární. A přesně to je případ chyby v novince Spider-Man: Miles Morales, která vyšla jako jeden z lunchových titulů pro novou konzoli Play Station 5.

Tato chyba náhodně proměňuje model hlavního hrdiny za náhodné objekty ve hře. Nemění ale ovládací schéma. Hráč se tak místo do kůže dospívajícího chlapce vtělí do pouličního ohřívače. Má přitom všechny herní možnosti (jen samozřejmě chybí potřebné animace).

Chybu samozřejmě řeší i studio Insomniac  a vyjádřilo se k ní ve smyslu, že je stejně trapná, jako dokáže zahřát u srdce. Problém by podle prvních zjištění mohl pramenit přímo z jádra enginu hry jako takové. Podle jednoho z tvůrců hry je problém v tom, že v určitých náročných momentech hra špatně adresuje paměť RAM a načítá nevhodné modely.

Chyby ve hře většinou hráče rozladí, tuhle si však majitelé nových konzolí užívají a sdílí svá videa se superhrdinským ohřívačem a dalšími předměty. Třeba jednou získá videoherní Spider Man vlastní bláznivý mód založený právě na této chybě, kdo ví.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.