HTC U11 Plus vylepšuje svého předchůdce téměř ve všech ohledech

Společnost HTC představila vylepšenou verzi svého top modelu HTC U11 s názvem HTC U11 Plus. Svého předchůdce překonává prakticky v každé oblasti.

Podle webu theverge.com měl být nový špičkový telefon od HTC jedním z nástupců smartphonu Google Pixel pod názvem muskie. Nástupcem byl nakonec smartphone Google Pixel 2 XL, který pod kódovým označením taimen vyrobila pro Google společnost LG. Pod názvem muskie se ukrýval právě dnešní model HTC U11 Plus.

A rozhodně má co nabídnout. Disponuje úhlopříčkou 6 palců a Super LCD displejem s rozlišením 2880×1440 a podporou technologie HDR10. Zařízení běží na výkonném čipsetu Snapdragon 835 (pohání např. i předevčírem představený Razer Phone), je vybaveno 6 GB RAM a 128 GB ROM. K výbavě patří i 12MPx hlavní fotoaparát a 8MPx přední snímač.

Po stránce designu je novinka delší a silnější než HTC U11 a se svými 188 g i o něco těžší. Z velké části za to může vyšší kapacita baterie, která nyní nabídne 3930 mAh (oproti 3000 mAh). V souvislosti s tím telefon podporuje standard rychlého nabíjení Quick Charge 3.0. Vylepšení se dočkala také funkce HTC Edge Sense – funkci je možné nově použít např. k přepínání karet v prohlížeči Chrome, ke stažení notifikační lišty a také k otevírání seznamu aplikací. Vylepšen byl i zvuk a stereo reproduktory jsou v novém modelu o 30 % hlasitější. U11 Plus nabídne též podporu technologie BoomSound Hi-Fi a čtyři mikrofony.

Samozřejmostí je zabudovaný Google Assistant, podpora Bluetooth 5.0 a čtečka otisků prstů. Softwarově je smartphone postaven na nejnovějším Androidu 8.0 Oreo. Telefon se bude prodávat za cenu kolem 915 dolarů (do USA se však podle dostupných informací nedostane) od 20. listopadu a u nás má být k dostání ve stejný den za cenu 21 490 Kč.

Část smartphonového byznysu společnosti HTC odkoupil v září tohoto roku Google za 1,1 mld. dolarů. Obě společnosti na výrobě telefonů spolupracovaly již dříve (viz zmíněný Google Pixel).

 

Zdroj: techspot.com, theverge.com, htc.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.