Foto: Freepik

Instagram a Threads už nebudou doporučovat politický obsah

Podle šéfa Instagramu Adama Mosseriho už Meta nebude uživatelům na Instagramu a Threads doporučovat politický obsah. Mosseri uvedl, že uživatelé budou sice stále vidět politický obsah od účtů, které sledují, ale aplikace již nebudou takové příspěvky svými algoritmy „aktivně zesilovat”. Šéf Instagramu neupřesnil, jak Meta určí, co se považuje za „politické”, ale mluvčí Meta uvedl, že to zahrnuje témata související s volbami a sociálními otázkami.

„Naše definice politického obsahu je obsah, který se pravděpodobně týká témat souvisejících s vládou nebo volbami; například příspěvky o zákonech, volbách nebo sociálních tématech,” uvedl mluvčí. „Tato globální témata jsou složitá a dynamická, což znamená, že se tato definice bude vyvíjet a my budeme nadále spolupracovat s lidmi a komunitami, které používají naše platformy, a s externími odborníky, abychom náš přístup [v těchto otázkách] zpřesňovali.”

Meta sice ve výchozím nastavení omezí své návrhy týkající se politických témat, ale ti, kteří chtějí takový obsah vidět, budou mít možnost se k němu přihlásit prostřednictvím nastavení aplikací Instagram a Threads. Společnost uvedla, že aktualizace neovlivní způsob, jakým lidé vidí příspěvky od účtů, které se rozhodli sledovat. „Naším cílem je zachovat možnost, aby si lidé zvolili, zda chtějí být konfrontováni s politickým obsahem, a respektovat chuť každého člověka na takový obsah,” uvedl Mosseri.

Tato změna je nejnovějším způsobem, jak se společnost Meta snaží odradit uživatele služby Threads od diskuse o tématech, která považuje za potenciálně problematická. 

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.