Zdroj: flickr.com

Instagram po vzoru TikToku zavedl nekonečný seznam příspěvků, uživatelé tak u něj stráví více času

Instagram zavádí novou funkci nazvanou „Doporučené příspěvky“. Jde o to, že jakmile při prohlížení dosáhnete konce obsahu, který je tvořen příspěvky z účtů, jež sledujete, Instagram vám nabídne další (nekonečný) výběr příspěvků, které však již pochází z cizích účtů. Podle oficiálního vyjádření společnosti navíc bude tento obsah zahrnovat také reklamy. Mezi doporučené příspěvky se ale nebudou řadit IGTV nebo Reels.

Nabídka nového (v podstatě nevyžádaného) obsahu je na této platformě novinkou, až dosud totiž byly zobrazované příspěvky určeny výhradně preferencemi daného uživatele.

Produktový manažer pro Instagram Home, Julian Gutman, vysvětlil, že navrhované příspěvky se budou týkat obsahu, který již uživatel sleduje a jenž ho zajímá. Například pokud je vaším koníčkem vesmír, v Doporučených příspěvcích se vám může zobrazit vesmírná fotografie někoho, koho nesledujete. Zatímco funkce Prozkoumat vyhledává širší obsah – v tomto případě třeba příspěvky týkající se fyzikálních jevů. Podle Gutmana tak nová funkce může pomoci uživatelům rozšířit svůj zájem a vyhledat osobu nebo téma, o kterých předtím vůbec neuvažovali.

Je ale potřeba zdůraznit, že uživatelé takto získají nekonečný seznam příspěvků, které si mohou prohlížet, což je v rozporu s tím, co sliboval Instagram zhruba před dvěma lety. Tehdy totiž společnost hrdě prohlašovala, že pracuje na nástrojích, které uživatelům pomohou lépe kontrolovat dobu strávenou na Instagramu. Doporučené příspěvky jdou však ostře proti této myšlence a uživatele naopak udrží u aplikace mnohem déle.

Přestože Gutman tuto skutečnost odmítá, pro Instagram je pochopitelně výhodnější, pokud u něj uživatelé stráví co nejvíce času. Je také pravděpodobné, že Instagram se inspiroval u TikToku, z něhož právě nekonečný zdroj obsahu udělal tak úspěšnou sociální síť. A kromě toho – více obsahu znamená pro Instagram i více prostoru pro reklamy, a tedy i dobrý zdroj financí.

Zdroje: theverge.com, pocketnow.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.