Foto: Unsplash

Instagram testuje novou funkci, která je identická s populární aplikací BeReal

To, že od sebe různé sociální platformy odkoukávají úspěšné projekty, není ničím novým. Nyní se takto inspiroval také Instagram, který interně testuje novou funkci nazvanou Candid Challenges, která se nápadně podobá v poslední době velmi oblíbené aplikaci BeReal, jež je určena pro sdílení fotografií z běžného života.

Nejnovější funkce dosud nebyla zveřejněna, nicméně si jí všiml Alessandro Paluzzi, vývojář, který je mimo jiné známý vyhledáváním raných verzí připravovaných aktualizací. V návaznosti na toto odhalení společnost Meta na svém Instagramu potvrdila, že jde o „interní prototyp“, ale odmítla poskytnout další podrobnosti.

Podle Paluzziho se uživatelům Instagramu, kteří budou chtít novou funkci Candid Challenges vyzkoušet, zobrazí každý den v jinou dobu oznámení, aby vyfotili své okolí. Po obdržení výzvy se automaticky aktivuje fotoaparát Instagramu s předním i zadním fotoaparátem a uživatelé budou mít k dispozici dvouminutový interval na pořízení snímku. Obsah sdílený prostřednictvím těchto výzev se bude zobrazovat ve Stories.

Pokud máte zkušenost s aplikací BeReal, tento popis vám bude znít více než povědomě. BeReal si totiž klade za cíl být upřímnější a autentičtější než velké sociální sítě a vyzývá uživatele, aby každý den v náhodný čas pořídili fotografii pomocí předního a zadního fotoaparátu telefonu, kterou následně nasdílejí. I v tomto případě mají na pořízení pouze dvě minuty. Poté mají uživatelé možnost prohlédnout si všechny fotografie, které sdíleli jejich přátelé.

Zatím ale není jasné, kdy a zda vůbec hodlá Instagram tuto funkci spustit.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.