Foto: Unsplash

Instagram umožní uživatelům vytvářet z vlastních fotografií samolepky

Instagram testuje novou funkci, která uživatelům umožní vytvářet samolepky z vlastních fotografií (v některých případech i z fotografií jiných uživatelů) a vkládat je do Reels nebo Stories. Zatímco se Meta v poslední době naplno vrhla také na samolepky generované umělou inteligencí, tento nástroj je mnohem jednodušší. V podstatě pouze vybere nejdůležitější předmět na fotografii a odstraní pozadí, čímž vytvoří volně plovoucí samolepku, kterou lze umístit přes jiný obsah.

Adam Mosseri prozradil, že kromě vytváření samolepek z fotografií uložených v telefonu je uživatelé budou moci vytvářet také z obrázků, které jsou dostupné na Instagramu a jsou pro takovou úpravu vhodné.

Zatím se jedná pouze o testovací verzi této funkce, zatím nebyla rozšířena mezi všechny uživatele. To také znamená, že se může ještě měnit.

Platforma minulý týden začala testovat také novou funkci anket, které se budou zobrazovat v sekci komentářů pod příspěvky ve feedu. Tyto ankety budou vypadat podobně jako ve Stories, kde jsou uživatelům již několik let k dispozici ve formě nálepky. Podle Mosseriho budou moci ostatní uživatelé vidět, kolik lidí v dané anketě hlasovalo.

Je patrné, že se Instagram snaží maximálně obohatit uživatelské prostředí své platformy a vyjít vstříc některým požadavkům uživatelů.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.