Foto: Freepik

Instagram v rámci testu umožní sdílet vertikální fotografie

Instagram brzy umožní uživatelům zveřejňovat fotografie s poměrem stran 9:16. Stane se tak zatím v rámci testu, který společnost plánuje provést „během jednoho nebo dvou týdnů“. Tato novinka zazněla v týdenních otázkách a odpovědích Adama Mosseriho.

„Na Instagramu můžete mít vertikální videa, ale nemůžete mít vertikální fotografie,” řekl výkonný ředitel. „Tak jsme si řekli, že bychom možná měli zajistit, aby bylo možné obojí.“

I když je nyní na Instagramu možné sdílet fotografie 9:16, lze tak učinit pouze prostřednictvím Stories, což znamená, že tyto snímky zmizí, pokud je neuložíte jako Highlight. V současné době mají vertikální fotografie, které zveřejníte ve svém kanálu, maximální poměr stran 8:10 – pokud je správně oříznete.

Načasování testu přichází poté, co Mosseri nedávno oznámil, že Instagram ustoupí od svého nepopulárního full-screen rozhraní. Společnost redesign testovala od poloviny června, aby zjistila, že se většině uživatelů nelíbí. Mezi nejhlasitější odpůrce redesignu patřili fotografové, kteří zjistili, že nové rozhraní překrývá popisky na jejich snímcích, a zakrývá tak část jejich práce.

Nejnovější test Instagramu naznačuje, že společnost stále více směřuje k prostředí podobnému TikToku.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.