Foto: Pixabay

Instagram zavádí novou funkci, která převádí mluvené slovo do titulků

Již začátkem března letošního roku Instagram uvedl, že chystá novou funkci, která v podobě titulků zobrazí přepis mluveného slova ve Stories. Mluvené slovo bude do titulkové podoby přepisováno v reálném čase a zobrazí se přímo v rámci videa.

Tato funkce je v současné době již k dispozici, prozatím však pouze v anglicky mluvících zemích. V dohledné době by se ale měla rozšířit i do dalších zemí. Zatím ale půjde pouze o přepis v anglickém jazyce, později pravděpodobně přibude i přepis z dalších jazyků. Kromě toho Instagram uvedl, že automatické titulky začne testovat i v rámci Reels, kde by měly být brzy také dostupné.

Instagram si od nové funkce slibuje zvýšení komfortu sledujících, kteří tak budou moci sledovat svá oblíbená videa i ve chvílích, kdy nemohou mít zapnutý zvuk a nemají k dispozici sluchátka. Novinka však bude přínosná zejména pro neslyšící a nedoslýchavé osoby, případně pro ty, kteří neumějí dobře anglicky, a titulky jim tak pomohou lépe porozumět.

Výhodou je možnost provádění úprav titulků. Každé slovo lze upravit samostatně, a to pomocí pár jednoduchých kliknutí. Vzhledem k tomu, že jde o automatický přepis mluveného slova do textu, výsledné titulky pochopitelně nejsou bezchybné a v mnoha případech budou vyžadovat úpravy. Kromě možnosti přepsat text a opravit pravopisné chyby, funkce umožňuje i změnu stylu a barvy titulků (například zvýraznění textu ale prozatím k dispozici není).

Automatický přepis mluveného slova do titulků se v poslední době objevuje ve stále více aplikacích. Jmenovat můžeme například Zoom, Google Meet či Microsoft Teams, které nabízejí automatické titulkování pro videohovory. Také společnost Google například v březnu rozšířila svoji funkci Live Caption i do prohlížeče Chrome a třeba oblíbený TikTok minulý měsíc spustil funkci automatických titulků pro americkou angličtinu a japonštinu. Vylepšení titulků plánuje také Twitter ve své službě Spaces, což je alternativa k populární aplikaci Clubhouse.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.